Tenerifei utazás a Covid alatt – 9 kérdés és válasz!

Március végén hajnalba indultunk ki Bécsbe és repültünk el a hóesésből a napsütötte tavaszba Tenerifére, ahol 9 csodás napot töltöttünk. Így összeszedtem most nektek 9 olyan tipikus kérdést, amit a legtöbben megkérdeztek. Fogadjátok szeretettel ezeket a friss infókat, remélem tudtam segíteni egy esetleges utazáshoz, vagy csak megmutatni, hogy mi a helyzet 5 óra repülőúttal arrébb délen.  

Kötetlen írás, abszolút laza stílusban, ennek nyomán előre elnézést kérek az előforduló elütésekért, helyesírási hibákért, sorry de nem nézi át az MTA egyik tagja se, és nem is egy disszertáció. Ellenben garantálhatom, hogy nem tartalmaz ferdítést, szponzor blokkot, megvett véleményt. Csak színtiszta őszinteséget, és egy abszolút átlagos hétköznapi utazó által átélt élményeket.

Hogy lehet most kimenni?

A Kanári-szigetek, és azon belül Tenerife is csak 1 db 72 óránál frissebb negatív angol vagy spanyol nyelvű PCR tesztet kér. Ami itt fontos, hogy ezt a megérkezéshez képest nézik. Szóval érdemes inkább 2 nappal előtte megcsináltatni, nehogy késsen a gépünk és kicsúszunk a 72 órából.

Ezenkívül Spanyolország megkövetel egy QR-kódos egészségügyi doksit is, amit online itt tudtok kitölteni https://www.spth.gob.es/. Ez eléggé magától értetődő, végig mész rajta, majd megküldik az email címedre a QR kódot. Ezt kell majd bemutatnod ha kéri valaki.

Na és mikor is kérik ezeket a doksikat? Nálunk a felszállásnál konkrétan csak rápillantottak, de igazából bárkiért mutathattam volna, a személyazonosságomat nem nézte…a megérkezésünkkor már legalább lecsippantotta a QR kódot, a PCR teszten pedig csak a negatív szót kereste. Ezen kívül még 1x volt szükség a tesztre, a hotelben érkezésünkkor.

Mit lehet kint csinálni?

Úgy lehetne a legjobban összefoglalni, hogy bármit reggel 6-tól este 10-ig, és tényleg. A helyi szabályozásokat tekinthetnénk Magyarországhoz képest akár egész szigorúaknak is – mivel lakosság arányosan ötödannyi a fertőzött Tenerifén, mint otthon – és ugyan úgy kell maszkot hordani, van kijárási korlátozás, viszont a valóság egészen más, legalább is amit mi éreztünk.

Köszönöm, ha bármelyik platformon bekövetsz, sokat jelent nekem.


Tenerife adottságának köszönhetően – 20 fok szinte mindig van, de inkább több is rengeteg kültéri programot lehet csinálni. Akár legyen az egy kirándulás a Teidén, akár a híres kalóz falunál Mascánál.

Ami még talán ezeknél is jobb, hogy bármikor lemehetünk a partra napozni egyet, illetve úszhatunk egyet az Atlanti-óceánban, és ha már itt vagyunk ki ne hagyjuk a vízisportokat se.

Most akciósan van lehetőségünk kipróbálni a Jet-Skizést, vagy éppen búvárkodhatunk, szörfözhetünk. Elmehetünk egy deflinlesre a Los Gigantes sziklákhoz, ahol természetes környezetükben nézhetjük meg ezeket a csodás állatokat. Szóval tényleg végtelen program közül tudunk választani.

Kötelező a maszk használata?

Igen, egyaránt, mind bel- mind pedig kültéren kötelező hordani. Viszont, az Óceán partján nincs szükség rá, ugyan úgy az éttermeknél se kell hordani. Szóval nem olyan rossz, mint elsőre gondolnánk, nem mondanám hogy ront az utazás élményén.

Éttermek, bárok nyitva vannak?

Igen nyitva lehetnek, a legújabb 3-as szintű szabályozás szerint. A Kanári-szigetek Magyar Tiszteletbeli Konzulátusa mindig naprakész információkkal látt el minden oda látogatni kívánó turistát, szóval érdemes őket követni. Viszont az éttermek és bárok beltéri részén nem ülhetünk le, a külterén is csak 50%-os kapacitás mellett üzemelhet.

A valóság viszont nekünk kicsit mást adott vissza. A belterek valóban üresek, viszont az utcai asztaloknál abszolút nem tartják ezt az 50%-os korlátot. Simán annyi asztalt tesznek ki amennyit tudnak, és ültetnek le minél több embert.

Lehet azért, mert itt amúgy is megvan az 1 méteres távolság, de attól még meglepő, hogy fullos éttermeket látunk. Így fordulhatót elő velünk az,

hogy Santa Cruz de Tenerifén 2-órakor nem kaptunk asztalt, a belvárosban 4 egymás melletti étteremnél volt foglalt mind a 40 asztal.

Hol érdemes megszállni?

A helyiek elmondása alapján, még nem nyitott ki minden szálloda, illetve apartman. Viszont nekünk így is elég könnyű volt szállás találnunk.

Los Cristanosban és Santa Cruz de Tenerifén is 7500 ft/ fő/ éj áron találunk nagyon jó szállásokat. Az előbbi egy óriási hotel komplexumban volt, óceánra néző kilátására, medencével. Míg a fővárosban az Airbnb segítségével privát üzenetben sikerült kialkudnunk egy belvárosi 7.emeleti partközeli nappali + amerikai konyhás dupla hálószobás franciaágyas lakást.

Milyen az időjárás?

Márciusra / Áprilisra abszolút ideális választás Tenerife. A nappali hőmérséklet 20-25 fok között mozog, de éjjel se megy 15 fok alá a hőmérő higanyszála.

Viszont amit ezek a számok nem mondanak el, az a hőérzet. Mi nagyon jókat napoztunk így a 9 napból 6x, ekkor a hőérzet simán 30 fok is volt. Köszönhetően a szaharai meleg levegőnek, szóval senkit se csapjon be a 20 fokos előrejelzés.

Amit viszont érdemes még kiemelni, hogy reggel azért az a 15 fok csípős még, így mindenképpen vigyünk magunkkal pulóvert és hosszúnadrágot is, viszont amint 10 órát üt az óra és elkezd melegíteni minket a nap, teljesen jó időnk lesz.

2 dologra érdemes még oda figyelni az egyik a Calima nevű jelenség. Ez igazából bármikor jöhet, szóval felkészülni nem annyira tudunk rá, de jó ha van fogalmunk róla, hogy mi is ez.

A másik pedig a felhős égbolt, számomra néhány nap meglepően sok felhő volt, így március közepén. Ez volt az a 3 nap amikor nem is akartunk fürdeni. Szóval, ha sűrűn felhős au ég akkor inkább túrázás vagy vízi programok, ha tiszta égbolt akkor megint napozás a javasolt.

Lehet-e úszni az óceánban?

A víz hőmérséklete 20 fokos volt, ami az erős napsütés közben teljesen elviselhetővé vált, persze nem lesz sose olyan meleg, mint az Indiai Óceán, vagy akár augusztusban az Adriai-tenger, de ha nem erre számítunk akkor nem fog minket csalódás éri. Fürdeni lehet benne, úszni kellemes, de azért kicsit hideg.

Tömegközlekedés vagy kocsi bérlés?

Most mind a két opció nagyon jó. Kocsit már 20 eur / naptól tudunk bérelni, a benzin is 1 euró alatt van, így aki szeret kocsizni annak ez a lehetőség abszolút megérős lehet, arról nem is beszélve, hogy mekkora szabadságot kapunk általa.

Mi mégis a tömegközlekedés választottuk – már csak azért is mert egyikőnk se akart vezetni – de abszolút nem bántuk meg. A 9 nap alatt fejeként 10 ezer forintot költöttünk a buszra. Ami elmondható róluk, hogy modernek, pontosak, első ajtós felszállás van, így ott érvényesíted a kártyádat, amit egy automatában vettél meg, és a leszállásnál vonja le az összeget.

Amit még érdemes itt tudni, hogy van 2-3 olyan hely, ahova nem annyira jó a tömegközlekedés. Ez a Teide vulkán, a Masca kalózfalu és az Anaga hegység, mi ide egy privát kirándulás keretében jutottunk el, ami 50 euróba került fejenként, és kocsival eljutottunk az összes itt felsorolt helyre, plusz rengeteg megtudtunk az egész szigetről. Ezen kívül viszont tényleg mindenhova el lehet menni busszal is.

Mennyibe kerül az egész?

Elérkeztünk mindenki egyik kedvenc kérdéséhez, a piszkos anyagiakhoz. Az alábbi árak 9 napra és 8 éjszakára vonatkoznak 1 fő esetén, sok programmal, napi 1 éttermezéssel, esti / partmenti iszogatásokkal.

Nekünk a 2 szállás 70 ezer forintra jött ki, így a 8 éj. Szomorú de ezt az összeget visszasírom majd a Balatonon, ha véletlen letévedek majd oda a nyáron. Arról nem is beszélve, hogy milyen központi helyeken voltunk, milyen kilátással.

A repjegyeket a Wizzairnél vettük meg pár héttel az utazás előtt, a Flex szolgáltatás, a Priority, illetve a vonatjegy Bécsbe megdobta az egész árát, de szerencsére volt még rengeteg kuponom. Amúgy az egész 65 ezer forintba került volna oda-vissza, mindenestűl.

Az ételek és az italokra (sörök, koktélok stb.), olyan 70-80 ezer forintot költöttünk. Elmondható, hogy az éttermekben kedvesek, és meglepően nagy adag kaját adnak átlagban 8-12 eur között.

Mi a programokra átszámítva 40 ezer forintot költöttünk, ebbe benne volt a már említett egész napos privát kocsis kirándulás (50 EUR), a Jet-Ski (35 EUR), a Delfinles (20 EUR), és egy Medencézés Puerto de la Cruznál (5,5 EUR), viszont még válaszható a Búvárkodás (50-100 EUR), a Szörf (30-40 EUR) is mint program lehetőség, én most az utóbbi kettőt kihagytam, majd legközelebb.

A tömegközlekedésre a 9 nap alatt 10 ezer forintot költöttünk, szerintem ez teljesen korrekt, elég sokat mentünk, többször át az egész szigeten. Átlagban 3 euro volt egy út és úgy 30-60 percet utaztunk a busszal.

A kötelező PCR teszt 15 ezer volt az Oltóközpontnál, 24 órán belül küldték is, hazafelé pedig nem csináltunk, mert nem kötelező, szóval ezt mindenki maga dönti el, hogy költ e még 40 ezret, vagy kivárja a 10 nap karantént.

Így összesen a 8 nap / 9 éj 250-300 ezer Ft.

Remélem informatív tudtam lenni, hamarosan elkészül a többi videó is , sok egyéb érdekességgel, infóval, szerintem egész jó felvételekkel, szóval, ha ez tetszett akkor feltétlenül nézzetek vissza, ha pedig csak lustán lelapoztál az aljára, akkor pedig azért, mert ott nem kell majd olvasnod.

A videókat az alábbi linken tudjátok megnézni, addig is jó pihenést mindenkinek.

Sziasztok.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük